زمان باقیمانده تا شروع همایش :

ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
ثبت نام کنید

پنجمین کنگره نقش خدمات حمایتی محک(زیستی،روانی،اجتماعی و معنوی) در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنها

درباره کنگره

مؤسسه خیریه محک به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد فعال در حوزه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان همواره سعی در  ارائه شایسته‌ترین خدمات درمانی و حمایتی به آنها داشته است. از این رو برگزاری کنگره‌های تخصصی در حوزه خدمات حمایتی را در دستور کار قرار داده است.
کنگره خدمات حمایتی قدمتی 8 ساله در محک دارد و چهار دوره آن در سال‌های 1390، 1393، 1394 و 1396 برگزار شده است. هدف اصلی محک برای برگزاری این کنگره‌ها بالا بردن ارتقای سطح دانش و مهارت کارکنان و داوطلبانی است که به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان خدمات ارائه می‌دهند.
این مهم از طریق به اشتراک‌گذاری تجارب با دانشگاه‌ها، مراکز علمی و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح ملی و بین‌المللی محقق خواهد شد؛ از همین رو از سال 1394 تا  به امروز این کنگره به صورت دوسالانه و با حضور مهمانان و سخنرانان بین‌المللی برگزار می‌شود.

بیشتر

محورها و موضوعات

  • ارائه خدمات حمایتی به کودک و مراقبین (خانوده و تیم درمان) در فرآیند درمان سرطان کودک در مراحل:
    تشخیص، سیر درمان، پیگیری و بازگشت به زندگی عادی، تسکین‌های قبل از سوگ، سوگ و پس از سوگ
  • نقش فعالیت‌های داوطلبانه در مداخلات مددکاری اجتماعی و روان‌شناختی
  • اولویت‌بندی منابع خدمات حمایتی مبتنی بر شاخص‌های اثربخشی
  • حقوق بیمار و مراقبین ایشان
  • مراقبت از مراقبت‌کنندگان

محل و زمان برگزاری

14 و 15  اسفند 1398
تهران، ابتدای بزرگراه ارتش، بلوار شهید مژدی، خیابان پروفسور وثوق، بلوار محک، مؤسسه خیریه و بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک
شماره تماس دبیرخانه: 23501347-021

علاقه مند به شرکت در  این کنگره هستید؟

شما نیز می توانید در این کنگره شرکت نموده و مقالات خود را به دبیرخانه ارسال نمایید
ثبت نام

پیام دبیر اجرایی- بهناز آسنگری

شناسایی نیاز کودکان مبتلا به سرطان؛ مقدمه حمایت

مؤسسه خیریه محک طی 28 سال گذشته، شناسایی نیازهای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان را مقدمه انجام حمایت همه‌جانبه و ارائه سایر خدمات به آنها دانسته است. برای تحقق این اندیشه، مجموعه‌ای از اقدامات نظیر شناخت و رعایت استانداردهای جهانی مرتبط و برنامه‌ریزی برای ارتقای سرمایه انسانی به عنوان آخرین حلقه ارائه‌دهنده خدمات حمایتی به ذیربطان نیاز است.

بیشتر

درباره محک

ما را یاری دهید و از ما یاری بخواهید

مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری «محک» از سال 1370 و با شماره ثبت 6567 در قالب یک سازمان غیرانتفاعی- غیردولتی با انگیزه والای کمک به همنوع، فعالیت همه‌جانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان زیر 16 سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرده است. این مؤسسه خیریه تا پایان سال 97 بیش از 32 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه‌جانبه خود قرار داده است.

بیشتر

پیام دبیر علمی- دکتر امیر محمود حریرچی

کنگره خدمات حمایتی و دانش‌افزایی  برای حمایت از کودک مبتلا به سرطان

از سال ۱۳۹۰ کنگره خدمات حمایتی با هدف ارتقای ارائه کمی و کیفی خدمات حمایتی به کودکان مبتلا به بیماری سرطان و خانواده‌های ایشان به همت و تلاش مؤسسه محک به عنوان یک نهاد مردم نهاد، قابل اعتماد و دارای حسن شهرت برگزار می‌شود. در این سال‌ها به قضاوت تجربه و تحقیق شاهد ارتقای آگاهی همه ذی‌نفعان و متخصصانی که هر یک به طریقی در این زمینه فعالیت داشته‌اند، بودیم. 

بیشتر

پیام دبیر علمی- دکتر علی زاده‌محمدی

لزوم رشد متوازن روش‌های درمانی سرطان و مراقبت‌های حمایتی

در آستانه برگزاری پنجمین دوره کنگره خدمات حمایتی و نزدیک به یک دهه تلاش برای ارتقای این رویداد علمی در جامعه تخصصی روان‌شناسان، مددکاران اجتماعی و پزشکان از دو منظر به علمکرد و دستاوردهای آن نگاه می‌کنم. از یک سو و در ابتدای مسیر، کنگره در جستجو یافتن راهکاری جامع و منطبق با خرد جمعی برای استقرار سیستم یکپارچه حمایتی از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور بود.

بیشتر

با ما باشید خبر‌هــا و رویدادها


حامیان علمی تخصصی همراهان ما در برگزاری این رویداد